Cesta rytmu

Lekce a workshopy performance, soudobého a afrického tance, rytmické dílny pro děti i dospělé. Výuka hry na bicí, etnické bubny a perkuse. Pořádání teambulidingových aktivit.

rhythm, drums, dance and performance education
workshops and lessons

web

FireDance Company

Fireshow vystoupení, scénické performance s ohněm, performativní umění Banethi.

Workshopy FireDance pod vedením Terezy Kerle propojují rozmanité formy pohybu a tance. Výuka probíhá formou jednodenních pohybových dílen v Praze či intenzivního letního workshopu.

facebook
web

Marimba Mama

Česko-americká hudební formace, která se ve své tvorbě nechává inspirovat nejen africkou hudební tradicí, ale i vlivy reggae, funku či latinsko-americké hudby. Od prvního okamžiku Marimba Mama upoutá svým unikátním zvukem, jehož srdce tvoří tři marimby – tradiční africké dřevěné xylofony.

Skutečná síla této marimbové smečky tkví v žánrové rozmanitosti. Na jedné straně se nechává inspirovat starodávnými rytmy a písněmi nativních kultur, na straně druhé se ve své tvorbě nebojí odkazovat k současným hudebním stylům. Výsledkem je fascinující kaleidoskop nálad, v němž jsou tradiční i moderní hudební postupy rozvíjeny do nových překvapivých poloh.

Marimba Mama is a Czech-American ensemble featuring a unique instrumental line-up: three marimbas (traditional African wooden “xylophones” scaled from alto and alto-tenor to bass) accompanied by female vocals, various drums & percussion from around the world (drumset, congas, djembe, shekere) and melodic instruments (alto and tenor saxophone). The range of Marimba Mama’s music is wide – from slow blues and hypnotizing compositions to energy laden dance songs. The repertoire is fascinating mixture of south & west African music, latin vibes, r´n´b, reggae and contemporary electro-dance influences.

soundcloud
facebook
web

Zapomenutý orchestr země snivcůForgotten orchestra of dreamland (F.O.O.D.)

Zapomenutý orchestr země snivců je experiment. Jde o hudební fórum, v němž každý improvizuje to své tak, aby co nejméně rušil druhého, nejlépe, aby se našla společná řeč a duch. Používá se různých hudebních médií, rovněž i hudebních stylů. Experimentuje se často i s obrazovou projekcí a s prostředím.

The Forgotten Orchestra of the Dreamer’s Land is a reflection of an experiment. It is concerned with creating a musical forum, where anyone can improvise his or her part without disturbing their partner, in order to attain mutual communication and spirit. Various musical instruments, sound media and musical styles are employed including visual projection creating various environments to experiment with.

linklink

Topos Kolektiv

Topos Kolektiv je projekt šesti hudebníků, který se zabývá eklektickou improvizací inspirovanou místem. Každý „koncert“/ „performance“ vzniká jako unikátní dílo celého ansámblu skrze komponovanou improvizaci přímo na místě.

“Objevují se zde také lehce taneční prvky a vše je prostoupeno promyšlenými vizuálními efekty, spojuje se zde výtvarno, grafika, hra se světlem a stíny, pohybová a hudební složka. Jde o prolínání žánrů v minimalistickém duchu, podřízené tomu konkrétnímu prostoru.” (zdroj: Operaplus.cz)

TOPOS KOLEKTIV is a project of six musicians who concern themselves with site-specific eclectic improvisation. Each “concert” is a unique work of art created by the whole ensemble as an on-site composed improvisation.

soundcloud
web

Curry Collective

soundart

Curry Collective – neformální sdružení hudebníků, kteří se specializují na vytváření živých soundtracků nejen k němým filmům. Jejich vystoupení je syntézou zvukových ploch, obrazů a curry.

tags: electronic experimental folk jamm session soundtrack

bandcamp

Palitchi

Fireshow neboli tanec s ohněm v našem pojetí vnímáme jako jedinečné umění, které v sobě spojuje tanec, severoindické umění ohně banethi, akrobacii, různé techniky ovládání ohnivých “nástrojů” mající mnohdy kořeny v bojových uměních a dynamickou krásu ohnivých kruhů v kontrastu světla a tmy.

V prostoru naplněném hudbou se setkává moderní choreografické pojetí a ladnost tance se silou a dynamikou tradičních umění jako je banethi, maori poi a kung-fu.

Díky hudbě, která je komponována přímo pro jednotlivé choreografie, je pro nás vystoupení fireshow propojeným energickým celkem poskytujícím více prostoru pro tvořivé vyjádření.

Fireshow or dance with fire in our concept is a unique art that combines dance, North Indian art of Banethi, acrobatics, different techniques of fire props often rooted in martial arts… and the dynamic beauty of fire circles in the contrast of light and darkness.

In the space filled with our own music, the modern choreography concepts meet the elegance of dance with the strength and dynamism of traditional arts such as Banethi, Maori poi and Kung-fu.

web